Profesionálne služby pre počítače, notebooky a IT techniku
Špičkové počítačové zostavy pre hráčov a profesionálov.

  • 0902 586 262
  • servis@acw.sk

Otázky a odpovede

Malú ukážku našich zostáv a servisných prác máme k dispozícii na našej Facebookovej stránke. Nájdete tam tiež novinky, akcie a ďalšie referencie.

Zariadenie pokiaľ možno ihneď odpojte zo siete a vyberte batériu pokiaľ to konštrukcia umožňuje. Otvorte display do maximálneho uhla a notebook položte na zvýšenú podložku klávesnicou nadol tak, aby ho nepodopieral displej. Následne nás kontaktuje a určíme ďalší postup. Zariadenie nikdy nesušte fénom!

Notebook zodvihnite, nehýbte s obrazovkou. Skontrolujte poškodenie plastov a krytiek a vyhľadajte našu odbornú pomoc.

Prehrievanie zariadenia predstavuje vážny problém ktorý môže vyústiť až do úplne nefunkčnosti alebo poškodenia hardvéru. Je dôležité notebook aspoň raz za dva roky nechať odborne vyčistiť a vymeniť teplovodivú pastu na procesore a grafickom čipe, aby sa zabránilo tvorbe prachových nánosov a zadretiu ventilátora.

Nebudeme tvrdiť, že nikde nenájdete rovnakú zostavu, ktorá bude vo výsledku o pár eur lacnejšia než naša, ale tam jej výhoda končí. Veľký E-shop alebo dodávateľ nemá čas, prostriedky a ani ochotu na osobné konzultácie a dlhé hodiny venované ladeniu a testovaniu jednej zostavy. Zostavenie zdarma odpovedá kvalite prevedenej práce, o čom sme sa neraz presvedčili. Naša zostava je svojim vyhotovením a pridanými hodnotami na omnoho vyššej úrovni, než zložené komplety značkových zostáv či individuálne zostavy veľkých obchodov.

Sme schopní a ochotní Vám poradiť pri výbere akéhokoľvek počítača či laptopu, ktorý bude Vaším potrebám vyhovovať čo najviac. Pokojne nás kontaktujte, prípadne sa zastavte priamo u nás v servisnom stredisku.

Fantázii sa medze nekladú, stačí zadať požiadavku a my vám pripravíme kompletné riešenie osvetlenia či farebného vyhotovenia vašej zostavy.

Voľba chladiaceho média závisí na konkrétnej aplikácii v zostave. Pokiaľ si nie ste istí čo by bolo pre Vás to pravé, pokojne nás kontaktujte.

Čas potrebný na realizáciu zostavy závisí na vybratých komponentoch, ich skladovej dostupnosti, požiadavke na pretaktovanie CPU, dĺžke a povahe záťažových testov a podobne. Zväčša sa dĺžka dodania pohybuje okolo 3 až 7 dní. Každej zostave venujeme potrebný čas a pozornosť, preto naše zostavenie trvá dlhšie.

Pretaktovanie (Overclocking, resp. OC) je cielené zvyšovanie výkonu komponentov prostredníctvom zmeny ich taktu (pracovnej frekvencie). Pretaktujú sa najmä procesory a grafické karty, no taktiež pamäte, radiče a čipové sady základných dosiek či dokonca monitory. Pretaktovaním, tam kde je to umožnené, sa získa prírastok výkonu úmerný zvýšeniu frekvencie. Pretaktovanie má však svoje limity – je potrebné dodržať bezpečné napätia a teploty komponentov, aby nedošlo k zníženiu ich životnosti.

Odpoveď je jednoduchá – už by sa nejednalo o počítač na mieru, ale počítač z katalógu. Trh s počítačmi a komponentmi sa mení každý deň, preto uprednostňujeme individuálny návrh zostavy po zadaní požiadaviek a cenového rozpočtu. Najväčší úžitok z toho má náš zákazník – komponenty budú vždy aktuálne a s najlepším pomerom ceny a výkonu, aký bol v čase návrhu počítača možný.

Nie je pre nás problém použiť už zakúpené komponenty na doplnenie alebo stavbu zostavy, za funkčnosť prinesených dielov ale ručí zákazník. Záruka na servisný úkon alebo prácu týmto nie je ovplyvnená.

Okrem špecifických prípadov sa ako zavádzací disk systému zvolí najrýchlejší disk zostavy, z kombinácie 256GB SSD + 1000GB HDD by sa teda OS inštaloval na 256GB SSD, pri čom 1000GB disk by sa používal ako sekundárna jednotka na dáta. Systém vždy inštalujeme tak, aby bol v prípade poruchy hardvéru závislý len na jednom fyzickom disku (pokiaľ sa nejedná o RAID pole a iné prípady)

Na otestovanie stability, funkcií a výkonu máme množstvo aplikácii, nástrojov a postupov. Ako príklad je možné uviesť Prime95 ako jeden z programov pre otestovanie stability procesoru, či FurMark pre overenie funkčnosti grafickej karty.

Výsledkom tejto služby je tovar, vytvorený na mieru spotrebiteľovi. Preto nie je možné odstúpenie od kúpnej zmluvy vykonať.

„Bezpečné“ pretaktovanie, ktoré sa správne otestuje, nijak neovplyvňuje životnosť ani stabilitu zostavy. Pretaktované komponenty vždy podrobujeme náročným testom aby sme túto skutočnosť potvrdili. Pretaktovanie taktiež u našich zostáv nijako neovplyvňuje záruku.

Základom pre úspešné a bezpečné pretaktovanie sú vhodné komponenty, kvalitný zdroj a odpovedajúce chladenie. Najslabší článok zostavy vždy určuje limity pretaktovania. Správne navrhnuté a odladené chladenie umožňuje vyššie frekvencie pri zachovaní bezpečných teplôt.

DELID spočíva v demontáži IHS, resp. kovového rozvádzača tepla procesoru. Teplovodivé médium z výroby, ktoré je nekvalitné, sa nahradí tekutým kovom, tým sa významne zlepší prenos tepla z procesoru do chladiča. DELIDom sa nezriedka podarí zraziť výsledné teploty aj o 20°C v záťaži, čo spôsobí zlepšenie prevádzkových vlastností a zvýšenie limitu pretaktovania. Nie každý procesor je možné DELIDovať. DELIDom taktiež padá oficiálna záruka na procesor.